ساماندهان نواندیش
  • English
  • العربية
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ساماندهان نواندیش
  • English
  • العربية

پایپینگ

پایپینگ - ساماندهان نواندیش - Saman Support
پایپینگ – ساماندهان نواندیش – Saman Support

پایپینگ

پایپینگ یا لوله‌کشی صنعتی به گروه وسیعی از لوله‌ها، اتصالات نگهدارنده، شیرآلات و اجزایی گفته می‌شود که جهت حمل و نقل، توزیع، جداسازی، اندازه‌گیری، اختلاط، تخلیه و کنترل سیالات و جامدات؛ در بسیاری صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

´در واقع پایپینگ شاخه‌ای از رشته مکانیک سیالات بوده و با هدف اجرای درست و سریع موارد بالا؛ اغلب در کارخانه‌ها، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب یا فضای بیرونی ساختمان‌ها و موارد این چنینی اجرا می‌شود.

جنس و ویژگی‌های پایپ‌های صنعتی

لوله‌های صنعتی بکار رفته در پایپینگ در جنس‌های مختلف و با استفاده از طیف وسیعی از مواد مختلف تولید می‌شوند. در ساخت این لوله‌ها معمولا از مواد اولیه‌ای مانند ABS، آلومینیوم، برنج، برنز، کربن یا گرافیت، سرامیک، رس، بتن، CPVC، EPDM، فایبرگلس، کامپوزیت، فلوروپلیمرها (PFA, FEP)، شیشه یا روکش شیشه‌ای، چدن، سرب، نئوپرن، الاستومر، Nylon یا پلی آمید، پلی اتیلن (PE)، پلی پروپیلن (PP)، PTFE یا روکش PTFE،  PVC، کربن و فولاد، فولاد ضدزنگ، تیتانیوم و Zirconium استفاده می‌شود.

لوله‌های صنعتی معمولا ویژگی‌های متفاوتی دارند:

حداکثر فشار: به حداکثر فشاری که لوله توان تحمل آن را دارد؛ اشاره می‌کند.

محدوده دما: به محدوده کامل دمای مورد نیاز در محیط کار اشاره دارد.

انعطاف‌پذیری: در ساخت پایپینگ‌های انعطاف‌پذیر از مواد و ساختاری استفاده شده که سبب ایجاد درجات مختلفی از انعطاف‌پذیری در لوله‌ها می‌شوند.

پوشش لوله: یک لوله پوشش ‌دار همراه با یک روکش یکپارچه تولید می‌شود. این پوشش ها اغلب از پلیمرهای مهندسی شده ساخته شده و از آنها در فرآیندهایی مانند فرآوری مواد غذایی؛ جایی که بهداشت و تمیزی اهمیت پیدا می‌کند، استفاده می‌شود. علاوه بر این در برخی از موارد برای ایجاد مقاومت در برابر خوردگی؛ بر روی لوله‌های صنعتی از آبکاری‌ نیکل و کروم استفاده می‌شود.

عایق: در ساخت لوله‌های از پیش عایق شده از انواع مواد عایق استفاده می‌شود.

فلنج: در لوله فلنج‌دار برای ایجاد اتصالات، در یک یا هر دو انتهای لوله فلنج‌ بکار رفته است.

Underground Piping: این نوع لوله‌ها برای کاربردهای زیرزمینی طراحی و ساخته شده‌اند.

پایپینگ - ساماندهان نواندیش - Saman Support

جدیدترین اخبار را در شبکه های اجتماعی ما دنبال کنید

ورود به صفحه اینستاگرام شرکت ساماندهان نواندیش